"Будьмо, знайомі!

четвер, 25 листопада 2021 р.

Голодомор 1932–1933 років — геноцид української наці

Голодомор 1932–1933 років — геноцид української наці

Щоб у ранки і теплі, й холодні
Не ішли шикуватись хрести,
Щоб не плакали душі голодні,
Свічку-пам’ять свою захисти.

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів.

😢
. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932 – 1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Жертвами цього Голодомору в Україні стали щонайменше 3,9 мільйона людей.
"Чорна сповідь України"
Пшениця є символом українського народу ще з часів трипільської культури. Під синім небом її золотистий потік створив кольори українського прапора – жовто-блакитний.
Грецький історик Геродот ще в 450 році до нашої ери говорить про хлібний експорт з України, який поширився до Середземномор’я, до Римської держави, а далі й до всієї Європи. У середні віки Україна стає житницею світового значення. Хліба так багато, що відбувається його перевиробництво.
У 1913 році 32 відсотки вирощеного Російською імперією хліба припадало на Україну. На вирощування хліба в Україні вплинули події 1917 – 1920 років, але населення забезпечувало себе достатньою кількістю хліба.
Після того, як українського селянина загнали в колгосп, світ втратив потужного вільного виробника хліба, який в майбутньому вже не міг розпоряджатися плодами своєї праці. Він уже не міг прогодувати самого себе.
Його і його сім’ю почали морити голодом.
(уривки з книги Ніни Виноградської «Голод»)
Виставка-пам’ять « Чорна сповідь України», що підготовлена бібліотекарями Ізюмської центральної міської бібліотеки, представляє читачам книги українських та закордонних авторів. У виданнях, які представлені на виставці, публікується велика кількість матеріалів, що переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки цієї страшної події, яка забрала мільйони життів безвинних людей.
Окремі розділи експозиції присвячені книзі Василя Барки «Жовтий князь», якій в 2021 році виконується 60 років. Письменник сам був свідком голоду на Полтавщині та Кубані в ті часи, багато років збирав свідчення українців, які вижили в 1932-1933 роках . Написав « Жовтого князя» за два роки, а йшов до цієї книги все життя.








Немає коментарів:

Дописати коментар