15 вересня - Міжнародний день демократії. Що означає слово
демократія? Демокра́тія, народопра́вство — політичний режим, за якого єдиним легітимним джерелом влади в державі визнається її народ, тобто - це такий лад, за якого люди вирішують спільно всі найважливіші проблеми, кожен може вільно висловлювати свою думку, а його права захищає закон. Механізми демократії засновані на вільному волевиявленні народу, неухильному дотриманні прав і свобод кожної людини, а також тісно пов’язані із забезпеченням правопорядку та стабільності.
Люди в усі часи мріяли про права і справедливість. Вивчаючи народну творчість, ми торкаємося, можна так сказати, найглибшої історії - тих уявлень і поглядів на світ і людину, якими жили наші пращури. І це особливо ми помічаємо у казках, прислів‘ях та приказках, проблематика яких стосується рівності, свободи, порозуміння, захисту знедолених тощо. Наприклад, у казці «Рукавичка» говориться про рівність та співпрацю. У казці «Цап і баран» про порозуміння та про важливість компромісу, та багато інших казок, в яких були б описані принципи народовладдя. Демократія у світі пройшла довгий і складний шлях.
Зараз демократію відносять до основних і універсальних суспільних загальнолюдських цінностей. Вона є фундаментом для побудови принципів всіх провідних держав, співтовариств, союзів і федерацій, а також лежить в основі Організації Об’єднаних Націй.
Вітаємо усіх із Міжнародним днем демократії! Закликаємо бути активними учасниками демократичного руху в розбудові нашої держави. Як вчитися демократії? А також мультик про важливість демократії на вас чекає за посиланням
Цікаво, як називається книжка, яку ви зараз читаєте та про які демократичні цінності в ній говориться?
В цій чудовій добірці книжок є такі.
Немає коментарів:
Дописати коментар