"Будьмо, знайомі!

середа, 23 грудня 2020 р.

23 грудня - День коріння






 23 грудня - День коріння

Людина не приходить у світ нізвідки.
Вона завжди є гілочкою на великому дереві свого роду, який сягає корінням у глиб віків, до найдавніших предків, а кроною тягнеться у майбутнє.
Кожен рід має історію, що може стати захоплюючою книжкою, яку творить кожен з нас, а з історій наших родів твориться історія великого народу.
Чи багато з вас знає своє коріння?
Хтось знає про своїх предків з дитинства, а для когось – уся ця інформація стає відкриттям вже у дорослому віці.
Запитайте своїх бабусь і дідусів, нехай вони розкажуть, або напишуть про все, що їм відомо про свій рід, почніть зберігати і примножувати історію свого роду.
За посиланням ви можете дізнатися більше інформації, яка допоможе почати цю дуже важливу і цікаву справу. А добірка нових видань буде дуже доречна, щоб замовити собі подарунок на Різдво. ⬇️

вівторок, 22 грудня 2020 р.

22 грудня 1833 р. народилася



 22 грудня 1833 р. народилася

🎂 Марко Вовчок (Марія Олександрівна Вілінська) — визначна українська письменниця і перекладачка. Наприкінці 50-х років ХІХ ст. Марія Вілінська була єдиною в українській літературі жінкою-письменницею.
У 1860 роках письменниця здобула значної літературної слави в Україні після публікації україномовної збірки "Народні оповідання" (1857).
Марко Вовчок — це одна з найзагадковіших постатей в українській літературі❗ Вона знала близько 10 іноземних мов, серед яких французька, англійська, польська, чеська, німецька, українська та ін. У родині письменниці повсякденною мовою була французька.
Марія була надзвичайно вродливою жінкою. Чоловіки захоплювалися, боготворили, кохали й проклинали її. У письменницю були закохані Пантелеймон Куліш, Іван Тургенєв, Дмитро Писарєв, Олександр Герцен, Микола Чернишевський, Микола Некрасов.
Жінки ж навпаки — ненавиділи її. 📝 "Зовні — проста баба… противні білі очі з противними білими бровами та віями, пласке обличчя, на людях мовчить, ніяк не розговориш, відповідає лише "так" та "ні". А чоловіки сходять по ній з розуму…", — писала про неї троюрідна сестра Льва Толстого.
У Марії Маркович була репутація "фатальної жінки", через те, що два її коханих чоловіки померли просто в неї на руках, а третій закоханий вчинив самогубство.
Свої роки Марія доживала на Кавказі, де служив її чоловік. Письменниця пішла з життя, сидячи в саду під улюбленою грушею, де і була похована.
Що притягувало до цієї письменниці чоловіків, для багатьох з яких роман із нею ставав останнім у житті? Цю таємницю вона забрала разом із собою...
👉📘 У нашому видавництві було опубліковано книжку Марка Вовчка, до якої ввійшли народні оповідання, що стали літературним дебютом письменниці й принесли їй визнання і славу, а також повість "Інститутка".
👉📚Ознайомитися із книгою "Інститутка. Народні оповідання: вибрані твори", а також придбати її можна на сайті видавництва "Знання": https://bit.ly/3h2pppo

#КНИГА#ЧИТАННЯ#БІБЛІОТЕКА#КОРИСНЕ# ЧИТАННЯ#

 


Найпростіший спосіб гарантовано виростити грамотних дітей – це навчити їх читати і показати, що читання – це приємна розвага. Найпростіше – знайдіть книги, які їм подобаються, дайте їм доступ до цих книг і дозвольте їм прочитати їх.

Ми повинні читати вголос нашим дітям. Читати їм те, що їх радує. Читати їм навіть історії, від яких ми вже втомилися. Говорити на різні голоси, зацікавлювати їх і не припиняти читати тільки тому, що вони самі навчилися це робити. Читання вголос має стати моментом єднання, часом, коли ніхто не дивиться в телевізор, не бавиться з телефоном, коли спокуси світу відкладені в сторону.
Ми повинні читати вголос нашим дітям. Читати їм те, що їх радує. Читати їм навіть історії, від яких ми вже втомилися. Говорити на різні голоси, зацікавлювати їх і не припиняти читати тільки тому, що вони самі навчилися це робити. Читання вголос має стати моментом єднання, часом, коли ніхто не дивиться в телевізор, не бавиться з телефоном, коли спокуси світу відкладені в сторону.
Ми повинні спілкуватися, розвивати мову, дізнаватися значення нових слів і їх застосування.
Всі ми разом – дорослі і діти, письменники і читачі – повинні мріяти, вигадувати, уявляти, творити прекрасне майбутнє.
текст з лекції Ніла Геймана, англійського письменника-фантаста, автора численних романів, графічних новел, коміксів та кіносценаріїв.

середа, 16 грудня 2020 р.

Новорічні свята

Настають новорічні свята ─ наймістичніший та найзагадковіший період року, що містить у собі прадавні традиції та дух наших предків. Цикл зимових свят почнеться Днем Святого Миколая й завершиться Водохрещем. Наші предки влаштовували справжні гуляння: ворожіння, співання пісень, танці, колядування,щедрування і засівання.
Чи відомо вам, наприклад, про те, що на Різдво не можна було запізнюватися до столу, адже потім "увесь рік блукати будеш"?
Про традиції та звичаї українців під час Різдвяних свят, про те як зустрічають Новий рік в різних країнах світу розповідають матеріали книжкової виставки - привітання "Зима щедра святами". Юні читачі мають змогу не лише взяти книги з колядками, щедрівками, а й зрозуміють: нічого не створювалося народом просто так. Кожне слово несе в собі певну енергетику, силу й глибокий сенс. І саме молоде покоління повинне зберегти неповторність наших традицій та звичаїв, не втратити нашої мови, прекрасних народних пісень, визнаних у всьому світі. Пишаймося тим, що ми українці. З Новим роком!

 

четвер, 10 грудня 2020 р.

Книжкова виставка «Держава – гарант законності»

 

Книжкова виставка «Держава – гарант законності»

 



Правове виховання – це прищеплення знань та поваги до чинних законів і норм права, формування активної позиції щодо протиправних і антигромадських дій.

Без знань права – жити складно. Незнання законів не звільняє від відповідальності. Кожен громадянин має володіти хоча б необхідним мінімумом правових знань, знати свої права і обов’язки, знати куди і як звертатися за захистом.

Всеукраїнський тиждень права проводиться в Україні щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини.

В бібліотекці ЗОШ №21 діє розгорнута книжкова виставка «Держава – гарант законності», на якій представлені матеріали, що містять інформацію про поняття та загальну характеристику права, про українське державотворення, права людини та основний закон – Конституцію України. Особливу зацікавленість викликає розділ «Через правову освіту до правової держави», який містить літературу, що допоможе самостійно захистити свої права та інтереси, а також приклади документів, складання яких може знадобитися при цьому та тексти найнеобхідніших законів.