Американський письменник, гуморист, сатирик, публіцист, видавець - Марк Твен.
Життя Марка Твена було складним і насиченим багатьма зовсім не очікуваними подіями. Він пізнав злети і падіння, бував і багатим і бідним, вкладав свої гонорари в божевільні заміри та проекти й часто помилявся у фінансових справах.
Цікаві факти з життя і творчості письменника
Народився майбутній письменник в крихітному містечку в американському штаті Міссурі, пізніше він жартував, що з його появою населення містечка збільшилася на 1 %.
До чотирьох років хлопчик практично весь час хворів, був неспокійною дитиною.
В ранньому дитинстві страждав на лунатизм.
Коли хлопчику виповнилося 12 років, його батько помер від пневмонії, і щоб вижити, довелося покинути школу і заробляти на життя.
Оскільки з юних років був змушений працювати й допомагати своїй родині, системної освіти він не отримав.
Служив солдатом, випробовував долю золотошукача, згодом влаштувався репортером і зрештою став письменником.
Марк Твен – це не справжнє ім’я, а псевдонім американця Семюеля Лэнгхорна Клеменса.
Марк Твен походить від судноплавного терміна «mark twain». Цей термін означає мінімальну глибину, де може пройти пароплав.
Адже письменник певний час служив рульовим на судні “Пенсільванія”
Ще підписувався і як «Рамблер», «сьєр Луї де Конт», «Сержант Фантом».
29 разів перетнув Атлантичний океан.
Наклав заборону на публікацію мемуарів протягом ста років після своєї смерті.
Марк Твен не соромився у висловах, оригінальні тексти його книг рясніють словами і фразами, які в сучасному суспільстві вважаються неполіткоректними, а то й зовсім образливими.
У всіх сучасних виданнях його творів англійською мовою коректори замінили ці слова і вислови на нейтральні.
1 липня 1874 року в продажу з’явилася перша партія друкарських машинок Remington. Марк Твен став одним із перших покупців. Письменник пишався тим, що першим застосував цей корисний винахід у літературі.
Був надзвичайно популярним лектором, виступав по всьому світу.
Теми для виступів могли бути самими несподіваними – наприклад, одна з лекцій називалася «Перший кавун, який я вкрав», причому одним з її слухачів став Зигмунд Фрейд.
Твен був великим письменником, але жахливим бізнесменом. Усе зароблене завдяки літературному таланту, він інвестував в абсолютно даремні речі – одна із його машин обійшлася йому в 200 тисяч доларів, хоча середня американська сім’я жила на 1,2 тисячі доларів на рік.
При цьому вкладати гроші в розробку телефонних апаратів відмовився, визнавши винахід позбавленим перспектив.
Дуже любив кішок і завжди тримав удома цих тварин.
Коли був редактором журналу, йому доводилося читати і викидати безліч рукописів початківців авторів. Письменник жартував, що хотів би займатися цією ж роботою в ті часи, коли люди вибивали тексти на каменях — тоді з невдалих чернеток він побудував би собі чудову віллу.
У 1882 році, більш ніж за десять років до того, як методи дактилоскопії стали відомі в Сполучених Штатах, Твен описав пошук злочинця за відбитками пальців у романі «Життя на Міссісіпі»
Був франтом і носив тільки білі костюми. В його гардеробі їх було більше двох десятків. А ще, обов’язково білий капелюх і червоні шкарпетки.
Обожнював більярд і часто грав на гроші.
Був завзятим курцем. У його кімнаті завжди знаходилося двадцять-тридцять набитих тютюном трубок, щоб він міг, не відриваючись від роботи, палити їх одну за одною. З восьмирічного віку, аж до самої смерті викурював від 20 до 40 цигарок щодня.
Сигари письменник обирав найбільш смердючі і завжди найдешевші.
На честь Марка Твена американці назвали кратер на Меркурії.
Дружив з Ніколою Тесла, відомим фізиком і винахідником. Вони багато часу проводили разом в лабораторії Тесли. Марк Твен захоплено спостерігав за роботою фізика і називав його володарем блискавок.
Та й сам Твен був відомий своїми винаходами.Серед них: новий тип парового двигуна; машина для набору сторінок; еластичний пасок для штанів і навіть отримав патент на свій винахід (до цього чоловіки користувалися підтяжками); альбом для скрапбукінгу з “самоклеючими” сторінками.
Він написав понад 25 книг різних жанрів. Марка Твена знають і як гумориста. Він міг висловитися смішно і влучно, але у всіх творах видно його любов до людей: «Можна смішити читача, але це пусте заняття, якщо в глибині книги не лежить любов до людей. Багато хто не розуміє, що від гумориста потрібна така здатність бачити, аналізувати, розуміти, як і від автора серйозних книг».
Марк Твен народився невдовзі після того, як по небу пролетіла комета Галлея. Наприкінці свого життя він сказав: «Наступного року комета прилітає знову, і я розраховую піти разом із нею».
20 квітня 1910 року комета Галлея повертається, і вже наступного дня 21 квітня 1910 року він помирає.
“Мені було потрібно 15 років для того, щоб зрозуміти, що у мене немає ніякого літературного таланту. Але було занадто пізно. Я вже не міг відмовитися писати, мої книги зробили мене знаменитим”. Марк Твен
Немає коментарів:
Дописати коментар