"Будьмо, знайомі!

пʼятниця, 28 січня 2022 р.

2️⃣9️⃣ січня 1918 року бій під Крутами.

 









Крути – біль і вічна слава Україна!
Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.
"На порох стерти, перебити!" —
Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити,
Та рано тішаться кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей — не перемогти!

2️⃣9️⃣ січня 1918 року відбулася надзвичайно героїчна і водночас трагічна подія в історії нашої країни – бій під Крутами, яка ознаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі, у незалежній державі. 🇺🇦 Це був бій ⚔️ за майбутнє України й великий безсмертний подвиг юних студентів та курсантів, що захищали українську державність, поклавши на вівтар найцінніше – власне життя. Вони, герої Крут, були першими кіборгами в нашій історії, стали легендою для наступних поколінь борців за незалежність.
Цей день назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

28 січня 1992 року Державним Прапором України

 

Історичні_хвилинки
30 років тому, 28 січня 1992 року, Верховна Рада України постановила затвердити Державним Прапором України національний прапор синьо-жовтого кольору.
Зародження
👉Як на українських землях з’явився символ з поєднанням синього та жовтого кольорів невідомо. Деякі легенди говорять, що ці кольори з’явились завдяки трипільцям під час великого переселення народів.
👉Перша історична згадка датується 1256 роком – днем заснування Львова. Саме на гербі міста Лева поєднались ці символічні для країни кольори – жовтого лева на блакитному тлі.
👉Поєднання цих барв було поширеним і в добу козацтва, особливо у період XVIII століття. Часто у запорожців були сині стяги, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих або ж козаків.
👉Український прапор змінив кілька кольорів, перш ніж прийти до звичного синьо-жовтого забарвлення — він був червоним, малиновим і червоно-синім. У 1918 році Центральна Рада на чолі з Грушевським затвердила нинішню гамму кольорів.
👉Китайська художниця Мао Мао в 1992 році попросила першого президента України Леоніда Кравчука поміняти розташування кольорів на прапорі. Таке поєднання, на її думку Мао, символізувало біди для держави.
👉У 2016 році українські альпіністи встановили наш прапор на вершині найвищої вулкана світу — Охос-дель-Саладо в Андах. Його висота — 6872 метри.
👉 Серед прапорів слов’янських країн тільки український і боснійський не мають червоного кольору.

👉Найбільший прапор України був розміром 40×60 метрів. Його навіть внесли до Книги рекордів України. А найбільший намальований національний прапор з’явився в Києві в червні 2014 року. Тисячі жителів столиці на Оболонській набережній розмалювали частину бетонного укосу.
Читайте тут: http://brodu-rcbs.blogspot.com/