понеділок, 26 квітня 2021 р.
До 185 - річчя "Капітанської дочки" Олександра Пушкіна.
До 185 - річчя "Капітанської дочки" Олександра Пушкіна.
Історичну повість «Капітанська дочка» російський письменник Олександр Пушкін вперше опублікував в 1836 році. На думку дослідників, твір знаходиться на стику романтизму і реалізму. Точно не визначено і жанр - дехто вважає «Капітанську дочку» повістю, інші - повноцінним романом.
Дія твору відбувається в період повстання Омеляна Пугачова і засноване на реальних подіях. Повість написана у формі мемуарів головного героя Петра Андрійовича Гриньова - його щоденникових записів. Твір названо на честь коханої Гриньова - Марії Миронової, капітанської дочки.
Якщо розглянути питання Пугачовського повстання, Пушкін пише класично ясну книгу про найнеобхідніше у житті Росії - про те, що любов і милість важливіша за справедливу відплату, а добра вдача і чисте серце рятують навіть в найжорстокіші часи. У серпні 1832 Пушкін робить перші начерки нової книги - історії дворянина, який перейшов на сторону Пугачова. Отримавши доступ до військових архівів, Пушкін починає працювати над «Історією Пугачова», паралельно змінюється і задум майбутнього роману: головний герой віддаляється від Пугачова, для ролі зрадника вводиться окремий персонаж, виникає романтична лінія, в останній редакції з'являється Маша, дочка коменданта фортеці. Основною темою «Капітанської дочки» вважається моральний вибір в складних умовах, збереження честі і гідності. Під рукописом, який Пушкін передає в цензуру, стоїть дата «19 жовтень 1836» - його останній великий твір закінчено в річницю заснування Царськосільського ліцею.
Молодий дворянин Петро Гриньов відправляється на службу у віддалену уральську фортецю, потрапляє в буревій і рятує від холоду випадкового зустрічного. Згодом той виявиться ватажком селянського повстання і відплатить за добро: оцінивши чесність і прямоту Гриньова, Омелян Пугачов врятує його від розправи, а потім звільніть з полону його наречену.
Остання прозова робота - романтична історія на тлі російського бунту і разом з тим інструкція з виживання, книга про те, як зберегти себе в Росії в смутні часи. «Повісті Пушкіна голі якісь», - з несхваленням помічав російський письменник Лев Толстой. Можна сформулювати цю думку інакше: в них відрубане зайве, все служить розвитку дії або характерів, кожна деталь про щось говорить, всі рушниці, що висять на стіні, стріляють.
субота, 24 квітня 2021 р.
редактр непридатний до експлуатації
https://ru.calameo.com/read/0008850257645990a3f35?fbclid=IwAR2USyo5AV5QkFTccd63nWf-N2ULZAGbSnFFrtG3BuY062WVjgSO9B_5AEA
23 квітня святкує свій 60-річни юбілей АНДРІЙ_КУРКОВ
Сьогодні 23 квітня святкує свій 60-річний ювілей "Золотий письменник України", прозаїк, журналіст, кіносценарист -- #АНДРІЙ_КУРКОВ




















Роман письменника «Сірі бджоли» про війну на Донбасі та життя на окупованій «сірій» території увійшов до короткого списку «Книги року BBC-2018».







Бібліотека Нового Львова


У романі присутня реальна особа соціокультурного середовища - Юрій Винничук, який допомагає вижити головним героям. Він спочатку «випустив на вулиці міста чергового джина з пляшки своєї бурхливої творчості, а потім його в тій пляшці й поховав». В романі місто Львів є одним із головних героїв. За словами Куркова, приводом для написання стало знайомство з мером Львова Андрієм Садовим. Той запропонував створити сучасний роман, дія якого відбувається в нашому місті.


Герой роману «Пікнік на льоду» журналіст Віктор Золотарьов отримує незвичне завдання від крупної газети: писати некрологи на відомих впливових людей, хоча всі вони поки що живі. Поступово він розуміє, що став учасником великої гри тіньових структур, вийти з якої живим виявляється майже нездійсненим завданням.


1997... У Києві на даху будівлі СБУ знайдено труп. Установити особу загиблого виявилося нескладно: це відставний генерал, радник президента з питань оборони Броницький. Але ось що цікаво: у трупа чомусь відрізаний великий палець на правій руці... Розслідувати цю незвичайну справу доручено молодому лейтенанту міліції Віктору Слуцькому. У ході слідства доля зіштовхує його з Ніком Ценським – колишнім військовим перекладачем. З часом вони починають розуміти, що втягнуті в таємну і жорстоку гру спецслужб України та Росії, які вийшли на слід величезних грошей колишнього КДБ. Не раз піддаючи своє життя смертельній небезпеці, Віктор і Нік не відразу усвідомлюють, що вони лише пішаки в цій грі...



В своїй творчості він не боїться поєднувати різні стильові тенденції, часткову опозиційність до традицій, універсальність проблематики, позачасовість і позапросторовість зображення, епатажність, зміну функцій автора та героя, культ незалежної особистості, потяг до архаїки міфу, прагнення поєднати істини різних націй, культур, релігій, філософій, іронічність, пародійність.


Підписатися на:
Дописи (Atom)