"Будьмо, знайомі!

четвер, 25 лютого 2021 р.

235 р. від дня народження Вільгельма Грімма

Бібліотекарі створили для дітей казковау мозаїку «У казковому царстві братів Грімм». ( до 235 р. від дня народження Вільгельма Грімма).
Сприяють розширенню знань учнів про творчість українських і зарубіжних письменників, виховують інтерес до читання. З метою познайомити дітей з німецькою народною творчістю та творчістю братів Грімм, для дітей початкових класів була рекомендована казкова мозаїка « У казковому царстві братів Грімм».



 


понеділок, 22 лютого 2021 р.

21 лютого святкуємо 100-річчя Володимира Кириловича Малика - видатного українського письменника.







21 лютого святкуємо 100-річчя Володимира Кириловича Малика - видатного українського письменника.
Добрий знавець історії, майстер створення напруженого сюжету Володимир Малик талановито відтворює історичні факти і цілі історичні епохи, майстерно змальовує видатних діячів минулого і вправно створює вигадані персонажі.
Літературні варіації «Горить свіча» великого митця» познайомлять вас з літературним доробком письменника.
І нині, книги В. Малика не втрачають художньої цінності. Вони несуть в собі потужний духовний потенціал. Читайте і отримуйте задоволення!

 

22 лютого 1943 року народився Віктор Антонович Глущенко





22 лютого 1943 року в м. Боярка Київської області народився Віктор Антонович Глущенко, письменник, заслужений журналіст України, відомий краєзнавець і дослідник історії рідного краю. З річного віку жив у селищі Козелець. Закінчив Козелецьку середню школу №2 у 1960 році, тоді ж розпочав трудовий шлях в Козелецькому міжколгоспбуді. Потім навчався на факультеті журналістики Київського держуніверситету, працював в редакціях республіканських газет, навчався в аспірантурі факультету журналістики КДУ. З 1975 року редактор газети «Миронівський край». Представник відомого Козелецького роду Пасенків.
Автор близько двадцяти книг, серед яких є історична література про Козелеччину, а також романи, детективи та повісті. Серед яких історична повість «Граду ім’я даю Козелець», «Козелецький рід Пасенків: предки і нащадки», «Козелець: церкви Київської слобідки», «Мелодії Василя Нестеренка», «Весільний народний обряд Козелеччини» у співавторстві з П. Киселем та ін.
На превеликий жаль в грудні 2020 року талановитий письменник відійшов у вічність.

 

середа, 17 лютого 2021 р.

20 лютого, по всій Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні.

 У ЇХНІХ СЕРЦЯХ ЖИЛА УКРАЇНА

Щорічно, 20 лютого, по всій Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні. У знак вшанування шкільна бібліотека пропонує переглянути патріотичний відео кадр «До них прилетять журавлі».
Сотня історій, сотня людських життів, сотня нових зірочок на українському небосхилі, сотня героїв! І сьогодні ми згадуємо всіх, бо не маємо права забувати!





21 лютого - день рідної мови



 

 

А чи знаєте ви що?


☝️А чи знаєте ви що? 🤔Письменники - це люди, які народились під особливими зірками. І як люди талановиті, іноді вирізняються поведінкою, звичками та дивацтвами.

четвер, 11 лютого 2021 р.

День Святого Валентина



Любов у серці хай горить у нас!..
«Так ніхто не кохав. Через тисячі літ
Лиш приходить подібне кохання...».
В. Сосюра.
У ще зимові дні, коли весна все ближча з кожним днем, у серцях людей прокидається одвічна спрага ніжності, любові й ласки.
День Святого Валентина (Валентинів день, День Закоханих) — світське свято, яке відзначають у багатьох країнах світу щороку 14 лютого. Валентинів день святкують усі - і дорослі, і діти. З родиною, з друзями. Святкують з давніх пір.
Любов і кохання – це вічна тема музики, поезії, сенс життя. Тому 14 лютого – згідно католицького віросповідання – День Святого Валентина поступово перетворився в цілому світі на День закоханих.
Не так давно це свято прийшло й до України. В цей день люди дарують один одному гарні листівки з найкращими побажаннями, сердечка, амурчиків, квіти або щось особливе.
І не дивно, що День закоханих має безліч легенд та міфів…
У давньогрецькій міфології богинею кохання та жіночої вроди була Афродіта. За деякими міфами, її чоловіком був син Зевса-Громовержця Гермес, бог торгівлі та ділових подорожей. Від їхнього шлюбу народився Ерот – маленький бешкетливий хлопчик із невеличкими крильцями за спиною. Своїми золотими стрілами він уражає серця закоханих, викликаючи величезний потяг до об’єкта своїх уподобань.
У давніх римлян богинею кохання та жіночої краси була Венера (аналог грецької Афродіти). Саме вона спрямовувала свого крилатого сина-пустуна, якого звали Амур або Купідон, вражати серця закоханих золотою стрілою.
У язичницькій міфології давніх слов’ян вважалося, що за кохання відповідає богиня Лада – прекрасна молода жінка, яка надсилає людям це піднесене почуття. Її чоловік Лель, був богом тілесного кохання і уявлявся в образі молодого ставного чоловіка, який запалює вогонь пристрасті у жіночих і чоловічих тілах.
«Що таке кохання? Це казка, вичарована з життя, й життя, вчароване у казку», - говорив Осип Турянський.
Кохання – почуття то найсвітліше,
Це благодать, яку дарує час.
З любов’ю ми і кращі, і добріші…
Любов у серці хай горить у нас!

 

понеділок, 8 лютого 2021 р.

150-річчя від дня народження Лесі Українки



 "Я в серці маю те, що не вмирає" (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки)

Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка) – видатна українська письменниця, поетеса, перекладачка, громадська діячка.
Леся Українка писала в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала в ділянці фольклористики (220 народних мелодій записано з її голосу) та брала активну участь в українському національному русі.
Відома завдяки своїм збіркам поезій "На крилах пісень", "Думи і мрії", "Відгуки"; поемам "Давня казка", "Одно слово", "Одержима»; драмам-поемам "Кассандра", "В катакомбах", "Лісова пісня", "Камінний господар", "Бояриня".
25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки. З нагоди цієї вагомої дати шкільна бібліотека створила відео про видатну українку. Отже, дивіться і дізнавайтеся нове про цю горду й незламну людину, гідну доньку України. Бо, виявляється, у грудях сильної жінки може битися ніжне та вразливе серце…
Докладніше за посиланням: http://libkor.com.ua/index.php?id=1&sid=0&pid=6&year=2021....

четвер, 4 лютого 2021 р.

4 лютого 1879 р. народився Василь Королів-Старий (Василь Костьович Королів)



4 лютого 1879 р. народився Василь Королів-Старий (Василь Костьович Королів) — український письменник, художник, перекладач, видавець, громадський діяч, один із засновників УЦР, автор збірки казок "Нечиста сила", "Чарівне намисто", роману "Чмелик" та ін.
У нашій дитячій серії "Скарбничка" була опублікована збірка вибраних казок Василя Короліва-Старого "Хуха-Моховинка" (https://bit.ly/2QFid4S) , що вивчаються за шкільною програмою у 5-му класі. Книжечку прикрашають чарівні ілюстрації відомого українського художника Костянтина Лавра.
У цих казках письменникові вдалось оживити персонажів українського фольклору і навчити дітей не боятися таємниць навколишнього світу, любити природу, вміти долати всі перешкоди та прикрості на життєвому шляху.
Ознайомитися зі збіркою казок В. Короліва-Старого "Хуха-Моховинка: вибрані казки", а також придбати можна на сайті видавництва: https://bit.ly/2QFid4S
4 лютого 1879 р. народився Василь Королів-Старий (Василь Костьович Королів) — український письменник, художник, перекладач, видавець, громадський діяч, один із засновників УЦР, автор збірки казок "Нечиста сила", "Чарівне намисто", роману "Чмелик" та ін.
У нашій дитячій серії "Скарбничка" була опублікована збірка вибраних казок Василя Короліва-Старого "Хуха-Моховинка" (https://bit.ly/2QFid4S) , що вивчаються за шкільною програмою у 5-му класі. Книжечку прикрашають чарівні ілюстрації відомого українського художника Костянтина Лавра.
У цих казках письменникові вдалось оживити персонажів українського фольклору і навчити дітей не боятися таємниць навколишнього світу, любити природу, вміти долати всі перешкоди та прикрості на життєвому шляху.


 

середа, 3 лютого 2021 р.

2020-2021навчальний рік - математики рік математичної освіти в Україні


 
☝️
Математика — серйозна точна наука, яку так само називають царицею всіх наук, за свою багатовікову історію існування вона накопичила безліч цікавих фактів.
Математика – це не так вже й нудно. Пропонуємо вам деякі факти про цю складну, але цікаву науку.

2 лютого виповнюється 120 років Валер’яна Підмогильного

 



2 лютого виповнюється 120 років від народження українського письменника і перекладача, одного з найвидатніших прозаїків українського «розстріляного відродження». Шкільна бібліотека  до цієї дати підготувала відеоролик «Полинова доля Валер’яна Підмогильного». 

1 лютого - Всесвітній день читання вголос

 

Вже протягом 12 років у різних країнах світу відзначається Всесвітній день читання вголос. Учасники акцій, присвячених цьому дню, обирають книжку на свій смак, знаходять зацікавлену аудиторію і просто читають вголос. Цю ініціативу вже підхопили мешканці 173 країн. Цьогоріч Всесвітній день читання вголос припадає на 1 лютого.
Свято спрямоване на те, щоб спонукати молоде покоління до читання книжки вголос разом із другом або друзями, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями та думками стосовно прочитаного. В цілому, свято має надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою.
Наукові дослідження доводять — простий ритуал читання казки на ніч дасть дитині змогу стати значно розумнішою, добрішою та кмітливішою.
За статистикою, батьки дітей старшого віку читають їм значно менше, або й узагалі перестають це робити в початковій школі, адже дитина вже вміє читати сама.
Але насправді рівень читання очима в дитини часто відстає від рівня розуміння тексту на слух. Самостійно часто дитина готова читати тільки прості історії, а в дорослому виконанні розуміє і «Хоббіта», і «Гаррі Поттера».
Чому ж все-таки варто продовжувати
читати дітям вголос?
Тому, що читання сприяє розвитку:
🔸Когнітивних здібностей
Діти, яким читають, чують складнішу лексику, що збагачує словниковий запас слів та розуміння складних речень.
🔸Емпатії, розумінню інших.
Читання допомагає дитині отримати емоційний досвід. Уміння зрозуміти точку зору іншого, його мотиви — дитина психологічно розвивається, поки їй читають.
🔸Образному мисленню
Під час читання мозок проявляє сильну активність в тих частинах, які пов’язані з розповідним розумінням і візуальними образами.
Коли дітям розповідають про єдинорога, який скакав на хмаринці, дитина вмикає уяву: уявляє хмаринку, малює подумки єдинорога і навіть створює якусь схему його танцю. Для мозку є багато цікавої роботи.
🔸Соціальному розвитку, управлінню увагою.
Багато батьків і фахівці розповідають, наскільки нині зіпсувалися діти: труднощі з увагою, гіперактивність, кліпове мислення. Хоча, можливо, замість того, щоб нервувати, ми могли б просто взяти в руки книгу. Є наукові дані, які свідчать про сприятливий вплив батьківського читання на поведінку дітей. Воно допомагає знизити ризик розвитку проблем з увагою і гіперактивністю.
🔸Поліпшенню пам’яті
Слухати, як батько, який час від часу намагається задрімати, читає про пригоди — важка праця. Не тільки тому, що весь час потрібно когось будити, а й тому, що потрібно утримувати в пам’яті всіх поганих персонажів, усі можливі шляхи порятунку (щоб підказати, якщо що), ну й події попередніх восьми томів. І ця праця не проходить для дитини даремно.
Взагалі, зв’язок пам’яті та читання вголос зафіксували в людей, які самі читали вголос. Вважають, що на пам’ять слухачів це впливає не менш позитивно.
🔸Зняттю стресу
Так, серед усіх занять, якими ми можемо порадувати дітей, читання — одне з найбільш чудових. Воно захоплює. Переміщує нас у просторі та часі. Дає змогу зупинятися та спілкуватися, сміятися та сумувати, обійматися або стояти на руках. А крім того, ви в процесі працюєте живою рекламою читання. Тож читайте дітям навіть тоді, коли вони вже навчилися читати, щоб і вони в подальшому житті читали своїм дітям.

А ця чудова добірка книг буде вам у нагоді.